Fan van PEC ZWOLLE
Nieuws

Voorbeschouwing FC Groningen - PEC Zwolle

Het was een uitdagende week voor trainer Henry van der Vegt. De coach van PEC Zwolle had nog enkele dagen te kampen met de zware middag die zijn team afgelopen zondag tegen Feyenoord had, waarbij ze met liefst 0-7 verloren. Inmiddels heeft hij het een plek kunnen geven.

Tijdens de nabespreking op maandag werden zaken direct en helder benoemd. "Het gesprek was open en duidelijk. We hebben op een aantal zaken heel slecht gereageerd," zegt Van der Vegt. "Ons verdedigend werk liet te wensen over. We keken toe en bevroren als het ware, waardoor we in serieuze problemen kwamen en de tegenstander de kans kreeg om gemakkelijk te scoren."

Na de wedstrijd tegen de Rotterdammers bestempelde Van der Vegt de nederlaag als een incident, hoewel PEC vorig seizoen al vaker met zulke situaties te maken had. Vier dagen later blijft hij achter deze woorden staan. "Omdat ik voor deze wedstrijd geen indicatie had dat we zo zouden spelen. We weten wat we kunnen en de spelers weten dat ook. Maar zij beseffen eveneens dat we het beter moeten doen als een tegenstander echt veel weerstand biedt, zoals Feyenoord deed. Daar moeten we echt sterker in worden, want dit willen we niet nogmaals meemaken."

Tegen FC Groningen moet de trainer nog steeds Ryan Thomas missen door een blessure. Sherel Floranus is echter wel weer beschikbaar. "Afgelopen seizoen hebben we goede wedstrijden gespeeld tegen FC Groningen. Ik ben ervan overtuigd dat als wij ons normale niveau halen, we goed voor de dag komen. Maar dat is essentieel; wij moeten goed presteren."